Όπως εξήγησε στην ανάρτησή του, η νεαρή κοπέλα αφού δέχθηκε τοπική αναισθησία, υποβλήθηκε στην πρωτοποριακή μέθοδο τις μηχανικής θρομβεκτομης από τον Επεμβατικό Ακτινολόγο Νικόλαο Πτωχή.
Η βελτίωση της κατάστασης ήταν άμεση αμέσως μετά την ολοκλήρωση της επεμβατικής πράξης, τόνισε.
Δείτε αναλυτικά την ανάρτησή του:
Ασθενής 25 χρόνων με μαζική πνευμονική εμβολή και αιμοδυναμικα ασταθής αντιμετωπίστηκε χθες βράδυ στο νοσοκομείο Γ.Γεννηματας με την πρωτοποριακή μέθοδο τις μηχανικής θρομβεκτομης , με τοπική αναισθησία μόνο από τον Επεμβατικό Ακτινολόγο Νικολαο Πτωχης
@Nikolaos Ptohis
Είναι εντυπωσιακή η ποσότητα των θρόμβων που αναρροφήθηκε από την πνευμονική αρτηρία του κοριτσιού .
Η βελτίωση της κατάστασης ήταν άμεση αμέσως μετά την ολοκλήρωση της επεμβατικής πράξης .
Το περιστατικό έγινε σε συνεργασία με την Γ Πανεπιστημιακή Καρδιολογική κλινική του Νοσοκομείο Σωτηρία με την συμβολή του Πρύτανη Κ Σιασου Μάκη και την Γ παθολογική κλινική στην οποία Συντονίστρια είναι η κυρία Παγώνη .
![adwnis_twitter_](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2024-02-12/adwnis_twitter_.jpg)